Jaką wybrać firmę MLM? Po czym poznać, że dana firma jest solidnym partnerem biznesowym?

Przy wyborze firmy MLM warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, my przedstawimy 4 naszym zdaniem najważniejsze:

1️⃣STABILNOŚĆ

Jeśli myślisz o dochodzie na długie lata, wybierz firmę stabilną, o ugruntowanej pozycji na rynku. Wiązanie się z nową firmą jest dość ryzykowne, bo niewiadomo, czy ta firma za 5 lat będzie istnieć. Co byś powiedział znajomym, których zaprosiłeś do biznesu, który nagle się zwinął? Naszym zdaniem jest to szalenie ważne, aby firma nie znikła z dnia na dzień, dlatego sprawdź, jak długo istnieje na rynku i jaką ma formę prawną – czy jest to np. spółka z o.o., gdzie jeden człowiek może zamknąć firmę bez uprzedzenia i bez żadnych wyjaśnień, czy spółka akcyjna, gdzie wszystkie decyzje zależą od kilku akcjonariuszy. Sprawdź też, na ilu rynkach działa dana firma i jakie ma roczne obroty. 

2️⃣PRODUKTY

W kwestii produktów są istotne 3 aspekty:

  • czy dane produkty są spójne z Tobą i je lubisz, bo nie da się polecać czegoś, z czego nie jesteśmy zadowoleni,
  • czy są to produkty po przystępnej cenie, codziennego użytku i szybko konsumowane, bo to generuje potrzebę ponownych zakupów i zapewnia stałe obroty, raczej odradzamy współpracę z firmami, które mają bardzo drogie produkty albo takie, które się długo zużywają, bo wtedy trzeba ciągle pozyskiwać nowych klientów i partnerów,
  • czy te produkty odpowiadają na potrzeby klientów, czy branża jest przyszłościowa – obecne trendy pokazują, że ludzie najwięcej pieniędzy wydają na kosmetyki i zdrowie, za 10 lat ludzie również będą chcieli być i piękni i zdrowi, dlatego produkty z branży beauty&wellness będą się cieszyć dużą popularnością.

3️⃣WPISOWE

Wybierz firmę, która ma niskie koszty wejścia na start. Taka jest właśnie idea biznesu MLM. Firmy, które na starcie oferują drogie pakiety np. 20 produktów za 800 zł, w ten sposób “wymuszają” obrót i w kolejnym miesiącu partnerzy nie mają pieniędzy nawet na wymagany obrót do wypłaty premii za grupę. Osoby, które na wstępie dużo inwestują i budują grupę w oparciu o drogi pakiet na wejściu, często rezygnują po 2-3 miesiącach, bo większość ludzi w kolejnych etapach nie wydaje ponownie tylu pieniędzy na produkty, bo albo ich na to nie stać, albo najzwyczajniej nie zdążyli tych produktów zużyć. W związku z tym cała grupa pada, bo w pewnym momencie jej obrót jest bliski zeru, bo nie ma nowych rekrutów, a pozostałe osoby nie generują ponownych zakupów. Często niektóre firmy mydlą oczy wielkimi zarobkami już w pierwszym miesiącu – a bierze się to stąd, że są wysokie koszty wejścia na start, a że wypłata bierze się z obrotu, to siłą rzeczy będzie ona większa niż liderów w firmach, które “nie wymuszają” dużych obrotów na wejściu.

4️⃣️PLAN MARKETINGOWY

Ważne jest, aby firma miała jasne i klarowne warunki współpracy, a zasady działania były proste i zrozumiałe. Oblicz, jaki obrót musi wykonać Twoja grupa na danym poziomie i ile z tego będziesz miał. Nie sugeruj się pustymi sloganami typu “zarobisz już 4100 zł w pierwszym miesiącu” – policz, jakie zakupy musi zrobić Twój zespół, abyś Ty mógł otrzymać taką prowizję. Sprawdź, ile poziomów w planie marketingowym można w danej firmie osiągnąć i ilu jest Liderów, którzy już to zrobili.

Mamy nadzieję, że te podpowiedzi pomogą Ci podjąć słuszną decyzję. My już dokonaliśmy swojego wyboru – firma, z którą współpracujemy:

  • ➡️️ istnieje na świecie już 51 lat, a w Polsce 27, jest obecna w ponad 60 krajach i współpracuje z nią ponad 3,6 mln partnerów na całym świecie, jest notowana na giełdzie Nasdaq OMX Exchange od marca 2004 roku,
  • ➡️️ ma w swojej ofercie ponad 1000 produktów codziennego użytku, działa w sektorze beauty & wellness, generuje ponad 1,5 miliarda Euro sprzedaży rocznie,
  • ➡️️ wpisowe wynosi 6,90 zł,
  • ➡️️ w planie marketingowym są 23 poziomy, a w ciągu ostatnich 18 miesięcy firma wypłaciła ponad 500 000 000 $ Liderom działającym na zasadzie MLM.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w firmie, z którą my związaliśmy swoją przyszłość – zobacz szczegóły na naszym krótkim video.